חשיבותם של פירות וירקות ביצירת תזונה מאוזנת ובריאה

מאז ומתמיד ידעו כי שילוב של פירות וירקות בתזונה היום יומית הינו בריא וחשוב מאוד, אך מיום ליום, עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, אנחנו מתחילים להבין עד כמה זה חשוב. מיום ליום רבים מבינים ומפנימים את החשיבות של צריכת פירות וירקות לתזונה מאוזנת ובריאה, ולכן ניתן לראות אותם יותר ויותר בבתים, באירועים מוגשים מעוצבים על גבי מגש פירות מרשים ואפילו ניתנים כמתנה לחברים ובני משפחה.

אז מהי באמת החשיבות הגדולה של פירות וירקות ביצירת תזונה מאוזנת? למה לכל אחד כדאי להכין מגש פירות בבית שזמין ושיהיה במקום מרכזי לאורך כל היום? קראו את המאמר עד תומו ותקבלו את כל המידע.

היתרונות של הירקות והפירות לתזונה שלנו

  • פירות וירקות עשירים בנוגדי חמצון שהם למעשה חיידקים טובים אשר נלחמים בחיידקים המזיקים בגוף ועוזרים לשמור על הבריאות שלו. נוגדי החמצון הללו חשובים במיוחד עבור אלו שמערכת החיסון שלהם חלשה יחסית, כמו ילדים או אנשים מבוגרים, ומסייעת לגוף שלהם להתמודד מול הרדיקלים החופשיים אשר נכנסים לגוף מהאוויר המזוהם ועלולים לפגוע בו.
  • פירות וירקות עשירים בוויטמינים ומינרלים
  • פירות וירקות מכילים כמות גדולה מאוד של נוזלים, ולכן מהווים מקור נוסף להכנסה של נוזלים לגוף.
  • פירות וירקות הינם מקור מצוין להזנת הגוף בסיבים תזונתיים להם השפעה טובה על מערכת העיכול, תורמים לתחושת השובע ומסייעים לשמירה על בריאותו הכללית של הגוף.
  • תזונה עשירה בפירות וירקות יכולה לסייע בהפחתה של הסיכון לחלות במחלות שונות ומניעה של אלרגיות רבות.
  • פירות וירקות עשירים בפוליפנולים אשר מחקרים הוכיחו כי הם יכולים לעצור התפתחות של גידולים סרטניים, למניעה של מחלות לב ועוד.
  • פירות וירקות מכילים אשלגן אשר מסייע לפעילות השרירים, מסייע בשחרור של אנרגיה, מסייע לאיזון של רמות לחץ הדם ויכול לסייע במניעה של בריחת סידן.

     

איך לשלב פירות וירקות בתזונה היום יומית?

הדבר הראשון, והיעיל ביותר, שאתם יכולים לעשות בכדי לשלב פירות וירקות בתזונה היום יומית שלכם, הוא להפוך אותם לזמינים. הכינו בבית מגש פירות שיונח במקום בולט כך שבכל פעם שתעברו לידו תזכרו בחשיבות הפירות ותאכלו אותם.

אם יש לכם ילדים תוכלו להציג את הפירות בצורות שונות או בעיצוב מיוחד בכדי למשוך אותם לאכול מהם וכך להעשיר גם את התזונה שלהם בפירות וירקות ולגרום להם ליהנות מהם ולהפוך אותם לחלק בלתי נפרד מהתזונה היום יומית שלהם.

מאת:צוות סלסלה